Jak podpowiada tytuł wpisu, po dłuższej przerwie wracamy do naszego cyklu artykułów. W końcu, choć są bezspornie ważne – nie samymi kasami online żyją przedsiębiorcy. Często natomiast używają lub poszukują urządzeń peryferyjnych, które ułatwią pracę, a nawet poradzą sobie z większymi wyzwaniami i to w trudniejszych warunkach. Do takich technologii sprzedaży z pewnością należy waga platformowa? Czym się charakteryzuje, co może zaoferować i gdzie z powodzeniem jest stosowana?
Rozwiązania wagi platformowej – na co ją stać?
Wagi elektroniczne – mimo prostoty założeń, stojących za ich funkcjonalnością – potrafią zaoferować wiele praktycznych rozwiązań. Przez to też występują w różnych wariantach, posiadających swoje, charakterystyczne cechy. Tak jest choćby z główną bohaterką dzisiejszego wpisu, czyli wagą platformową. Z jednej strony to kolejne urządzenie peryferyjne, przeznaczone do pomiaru masy towarów. Z drugiej zaś nie da się ukryć, że pod względem rozwiązań i możliwości wyróżnia się na tle innych wag elektronicznych.
Chodzi bowiem o technologię sprzedaży gotową do obsługi największych i najcięższych gabarytów. Owszem, nawet waga platformowa dla przemysłu charakteryzuje się konkretnymi zakresami ważenia, określającymi jej maksymalne możliwościach czy dokładność funkcjonowania. W tym przypadku mówimy jednak o znacznie większych przedziałach – takie urządzenie potrafi np. z powodzeniem współpracować z towarami, których masa wynosi i 300 kg. Dlatego też wyróżnia się pod względem konstrukcyjnym. Waga platformowa charakteryzuje się solidną konstrukcją, odporną na trudy pracy, znacznie obszerniejszą szalką ze stali nierdzewnej (gotową do obsługi zdecydowanie większych produktów) i nierzadko wyświetlaczem umiejscowionym na długim, wysokim wysięgniku (ułatwiającym użytkowanie technologii i odczytywanie wyników pomiarów). Bywa też, że panel, oprócz ekranu, zawiera dodatkowe przyciski do sterowania opcjami wagi. Takie urządzenie potrafi dysponować różnymi funkcjami, jak tarowanie czy zerowanie, a nawet i dodatkowym, wydajnym akumulatorem bądź rozbudowanymi standardami komunikacyjnymi. W rezultacie użytkownik ma możliwość wyboru rozwiązania, wykorzystywanego do połączenia wagi platformowej z innymi technologiami, a nawet sposobność użytkowania urządzenia poza zasilaniem sieciowym.
W jakich okolicznościach sprawdza się waga platformowa?
Wagi platformowe spokojnie można uznać za urządzenia przeznaczone do szczególnych zadań. I nie tylko ze względu na fakt, że współpracują z najcięższymi towarami. Odznaczają się bowiem naprawdę mocną, szczelną konstrukcją, przez co są w stanie funkcjonować w zmiennych i trudniejszych warunkach pracy. Nierzadko potrafią prawidłowo działać nawet przy większej wilgoci (np. na skutek opadów) czy niższych (wręcz ujemnych) temperaturach. Wykazują wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz intensywną eksploatację. Dlatego wagi platformowe są z powodzeniem wykorzystywane w zamkniętych przestrzeniach przedsiębiorstw oraz na zewnątrz. Między innymi w firmach logistycznych, wszelkiego rodzaju magazynach i hurtowniach, a także w placówkach pocztowych czy nawet punktach gastronomicznych. Znajdziemy je w zakładach przemysłowych i działalnościach transportowych oraz wielu innych typach branż. Jednym słowem, waga platformowa to technologia sprzedaży, która – pozornie o dość ograniczonej specyfice – dzięki dostępnym rozwiązaniom cieszy się szerokim zastosowaniem i dużą popularnością wśród przedsiębiorców.
ja akurat takiej wagi platformowej nie potrzebuje, korzystam ze zwyklej kalkulacyjnej, ale jakbym pracowal w trudniejszych warunkach itd. to z pewnoscia zdecydowalbym sie na taki model