Coś dla stacjonarnych, coś dla mobilnych, czyli 2 drukarki fiskalne online od Novitus

Drukarki fiskalne Novitus HD II Online i Novitus Deon Online

Choć w przepisach zwykle pada termin „kasa rejestrująca”, to nie jedyny typ urządzeń online umożliwiający zgodne z prawem ewidencjonowanie obrotu, na który mogą zdecydować się przedsiębiorcy. Ci często wybierają również drukarki fiskalne, gdyż – poza łącznością z CRK – oferują różne, dodatkowe korzyści. Tak jest choćby w przypadku modeli marki Novitus, stworzonych dla działalności zarówno stacjonarnych, jak i mobilnych. Dziś właśnie sprawdzimy po jednym przykładzie takich technologii od popularnego, polskiego producenta.

Charakterystyka modelu Novitus HD II Online

Wielu przedsiębiorcom nie trzeba przedstawiać tego urządzenia rejestrującego. Na model HD decydowali się oni jeszcze przed wejściem nowego systemu fiskalizacji (w wersji z elektroniczną kopią paragonów, jako HD E). Już wtedy bowiem drukarka fiskalna oferowała wysokie parametry techniczne, różne, praktyczne funkcjonalności, a także atrakcyjne rozwiązania sprzyjające wygodnej obsłudze klientów. Trudno więc, żeby inaczej było w przypadku nowej generacji urządzenia. A co konkretnie oferuje nowoczesna drukarka fiskalna Novitus HD II Online? Przede wszystkim, zapewnia transmisję niezbędnych danych przez internet do Centralnego Repozytorium Kas – i to na parę sposobów. Standardowo, komunikacja z CRK odbywa się tu za pośrednictwem interfejsu Ethernet (sieci LAN). HD II Online umożliwia jednak wykorzystanie rozwiązań do połączeń bezprzewodowych, takich jak GSM bądź Wi-Fi. Pozwala więc na łatwe dostosowanie tego aspektu do konkretnych potrzeb czy warunków w firmie.

Dobrze wykonana, elegancka konstrukcja, choć nieduża jak na stacjonarne urządzenie rejestrujące, kryje w sobie solidne podzespoły i atrakcyjne rozwiązania. HD II Online pozwala np. na obsługę do 1 000 000 pozycji PLU zdefiniowanych w programie sprzedażowym. Ponadto, można je podzielić na wybraną liczbę grup, dzięki czemu przyznawanie rabatów konkretnym produktom bądź usługom jest znacznie prostsze. Z pewnością na uwagę zasługuje technologia wydruku modelu marki Novitus. I to nie tylko ze względu na dziecinnie prostą instalację materiałów eksploatacyjnych. Urządzenie jest w stanie emitować paragony, faktury VAT i dokumenty niefiskalne z prędkością aż 54 linii na sekundę. Co więcej, może korzystać z rolek o szerokości 57 lub 80 mm (i długości nawet 100 m), zapewnia oszczędne zużycie papieru, obsługuje ponad 1000 zdefiniowanych wcześniej grafik, a przy tym pozwala umieszczać na wydrukach NIP nabywcy, logo firmy czy kody 2D. Nie bez znaczenia jest też obszerny, kolorowy wyświetlacz, który – poza przejrzystymi informacjami o przebiegu transakcji – wyświetla także komunikaty grzecznościowe czy klipy reklamowe. Dlatego Novitus HD II Online pod wieloma względami wydaje się kompletną, zoptymalizowaną drukarką fiskalną, dzięki czemu zyskała dużą popularność nawet wśród wymagających przedsiębiorców.

Cechy modelu Novitus Deon Online

Pora przejść do urządzenia fiskalnego innego typu, bowiem stworzonego także z myślą o pracy w trybie mobilnym. Choć stacjonarnie Deon Online również sprawdza się świetnie. Wszystko za sprawą udanego połączenia odpowiednich cech konstrukcyjnych oraz korzystnych rozwiązań technologicznych. Zacznijmy od tego, że model marki Novitus charakteryzuje się poręczną, niedużą obudową, zawierającą się w wymiarach 94 x 58 x 229 mm (przez co odnajduje się też na małych stanowiskach pracy). Jednocześnie jest ona solidnie wykonana, przez co nie tylko sprzyja wygodnej obsłudze w terenie, ale też łatwemu transportowi urządzenia czy jego odporności na intensywną eksploatację. Wspierają to takie rozwiązania, jak np. specjalna nakładka chroniąca klawiaturę przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych (np. wilgocią). Warto też dodać, że Deon Online – poza dobrym wykonaniem i kompaktowymi wymiarami, posiada też elegancki design.

Mobilna drukarka fiskalna online od Novitus nie mniej ma do zaoferowania, jeśli chodzi o funkcjonalność i jej użytkowanie. Przykładowo, oferuje różne standardy komunikacji z CRK. Wyjściowo jest to interfejs Ethernet, czyli opcja integracji urządzenia z siecią LAN. Ale w Deon Online da się też zastosować moduł Wi-Fi lub modem GSM. I tym samym uzyskać bezprzewodowe połączenie internetowe z Centralnym Repozytorium Kas. Ponadto, drukarka rejestrująca online, mimo niedużych gabarytów, jest przygotowana do pracy z naprawdę pokaźnym asortymentem. Wszystko dlatego, że Deon Online może obsłużyć aż do 1 miliona pozycji towarowych, zdefiniowanych w programie sprzedażowym. Na wygodę korzystania z drukarki online, oprócz przejrzystych wyświetlaczy, wpływa rozbudowana (23 przyciski), alfanumeryczna, intuicyjna w użyciu klawiatura, która jest pewnego rodzaju ciekawostką, jak na tego typu technologie sprzedaży (zwykle takie rozwiązanie spotyka się kasach fiskalnych). Przy tej okazji warto wspomnieć, że umożliwia ona m.in. sprawniejsze wywoływanie konkretnych funkcji, np. wystawienie raportu dobowego lub miesięcznego. Użytkownik Deon Online może też liczyć na technologię wydruku, zastosowaną w modelu marki Novitus. Wbudowany mechanizm nie tylko gwarantuje ławą instalację rolki papieru termicznego, ale też wystawianie dokumentów z dodatkowymi elementami: NIP-em nabywcy czy logotypem działalności. W urządzeniu nie mogło też zabraknąć akumulatora, który zabezpieczy ciągłość pracy w sytuacjach, gdy skorzystanie ze stałego źródła zasilania okaże się niemożliwe.

Jak widzicie, producent podchodzi szeroko do oczekiwań przedsiębiorców oraz wyzwań różnych branż i typów działalności, zarówno stacjonarnych, jak i mobilnych. A co Wy sądzicie o opisanych wyżej drukarkach fiskalnych online? Dajcie znać w komentarzach!

One Reply to “Coś dla stacjonarnych, coś dla mobilnych, czyli 2 drukarki fiskalne online od Novitus”

  1. z własnych, sprzedażowych doświadczeń oraz z tego, co słyszałem/czytałem, to cenię oba modele, no ale wiadomo, duży + dla Deona za mobilny look 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz odpowiedź *