Jakie rozwiązania przedsiębiorcy docenili w popularnych kasach online od Elzab?

Kasy fiskalne Elzab - Mini Online i Jota Online

Przedsiębiorcom pracującym z urządzeniami rejestrującymi raczej nie trzeba przedstawiać marki Elzab. Trudno, żeby nie zetknęli się z nią na etapie zakupu kasy lub drukarki fiskalnej – często też po prostu korzystają z rozwiązań tej firmy. Wśród pierwszych z wymienionych dużą popularność zyskały modele Mini Online i Jota Online. Na co je stać? Co konkretnie mogą zaoferować wskazane kasy fiskalne cenionego, polskiego producenta?

Elzab Mini Online – solidna, funkcjonalna kasa o cechach mobilnych

Jak sama nazwa wskazuje – choć kasa fiskalna online przypomina designem urządzenia stacjonarne, w rzeczywistości posiada dość skromne gabaryty. W rezultacie, czyni to z modelu marki Elzab rozwiązanie zarówno dla punktów handlowych czy usługowych, jak i działalności funkcjonujących w trybie mobilnym. Tym bardziej, że urządzenie posiada solidną konstrukcję, dobrze znoszącą intensywniejszą eksploatację, którą można dodatkowo zabezpieczyć specjalnym pokrowcem. Ponadto, w trybie mobilnym jeszcze bardziej może przydać się wbudowany akumulator, na wypadek braku dostępu do stałego źródła zasilania.

Ale naturalnie – kasa fiskalna Elzab Mini Online to nie tylko małe gabaryty. Ma również do zaoferowania niejedno pod względem swojej funkcjonalności. Przykładowo, model ten transmituje dane do CRK (Centralnego Repozytorium Kas) przewodowo – za pomocą interfejsu typu Ethernet – lub bezprzewodowo (po opcjonalnym rozbudowaniu o moduł Bluetooth/GPRS bądź Bluetooth/Wi-Fi). Oprócz tego, Mini Online pozwala na zaprogramowanie bazy towarowej rzędu 10 000 PLU, więc całkiem niemałej. Dodatkowo, obsługa jej stanie się jeszcze wygodniejsza i prostsza dzięki ponad 60 skrótom, które – wedle swojego uznania – zdefiniuje użytkownik. Warto też wspomnieć o dodatkowych portach komunikacyjnych, jak USB, RS-232 czy PS/2, sprzyjających płynnej współpracy kasy online z urządzeniami peryferyjnymi.

Elzab Jota Online – nieduża kasa fiskalna o dużych możliwościach

Być może ta kasa online nie wydaje się znacznie większa gabarytowo, jednak zdecydowanie zalicza się do urządzeń stacjonarnych. Co nie zmienia faktu, że odnajdzie się również na nieco mniejszych stanowiskach obsługi klientów. W tym przypadku też mamy do czynienia z dobrze wykonaną konstrukcją, wytrzymałą na wzmożone użytkowanie kasy online. Warto wspomnieć, że możemy ją wzbogacić o takie akcesoria, jak maskownica na mechanizm drukujący czy nakładka na klawiaturę. Dzięki temu podzespoły urządzenia rejestrującego będą jeszcze lepie chronione przed niekorzystnym działaniem pyłu, kurzu, brudu lub wilgoci.

A co można powiedzieć o samym „wnętrzu” takiego modelu, jak kasa fiskalna Elzab Jota Online? Z pewnością niejedno, na co wskazują już same parametry użytkowe. Mamy tu do czynienia z dwukrotnie większą bazą towarową, czyli 20 000 PLU, zatem kasa online od Elzab sprawdzi się przy obsłudze całkiem pokaźnego asortymentu. Urządzenie pozwoli też na zdefiniowanie jeszcze więcej skrótów klawiszowych, bo nawet 71. Dodatkowo, Jota Online posiada prosty w użyciu, wydajny mechanizm drukujący, wystawiający paragony także z logo firmy, kodami kreskowymi bądź NIP-em nabywcy. Wbudowane porty USB, RS-232 i Ethernet – które da się rozbudować o moduł Bluetooth/Wi-Fi lub Bluetooth/GPRS) – powodują, że kasa ta znakomicie nadaje się do bardziej rozbudowanego systemu sprzedaży, sprawnego funkcjonowania razem z takimi technologiami, jak waga elektroniczna czy skaner kodów kreskowych. Standardy komunikacyjne sprzyjają również płynnemu przesyłaniu ważnych informacji do CRK. Trudno zatem nie odnieść wrażenia, że – mimo niedużych wymiarów – kasa online od Elzab oferuje naprawdę ciekawe rozwiązania i szerokie możliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz odpowiedź *