Nowości na rynku fiskalnym – kasa Fawag Lite

Nowa kasa fiskalna Fawag Lite

Fawag różnie określa pierwszą w swojej historii kasę fiskalną – najczęściej jako proste w obsłudze, niewielkie i funkcjonalne urządzenie. Zanim jednak zgodzimy się z taką charakterystyką, warto najpierw szczegółowo omówić model Lite. Tym bardziej, że ta kasa rejestrująca może się okazać naprawdę ciekawą propozycją dla wielu podatników. W związku z tym, czego należy się spodziewać po Fawag Lite?

Nowy producent i jego kompaktowe urządzenie

Fawag z pewnością nie jest anonimową marką w branży technologii dla handlu oraz usług. Dotychczas polscy przedsiębiorcy kojarzyli tego producenta przede wszystkim z różnorodnymi wagami elektronicznymi, m.in. modelami sklepowymi czy pomostowymi. Od niedawna jednak Fawag dostarcza również na krajowy rynek fiskalny kasę rejestrującą Lite. To kompaktowy model, którego wymiary wynoszą zaledwie 179 x 97 x 191 mm (szerokość, wysokość, długość). Dzięki temu można zaryzykować stwierdzenie, że Fawag Lite sprawdzi się w szczególności w mniejszych działalnościach gospodarczych oraz firmach działających w trybie mobilnym. Warto też podkreślić, że ta kasa pozwala na obsługę maksymalnie do 2 000 pozycji PLU. Jest to więc urządzenie dla przedsiębiorstw, które nie posiadają rozbudowanej oferty.

Wydruk paragonów i archiwizowanie ich kopii

Praktyka pokazuje, że w większości przypadków nowe kasy fiskalne, które trafiają dziś na rynek rozwiązań dla handlu i usług, to urządzenia z elektroniczną kopią paragonów. Nie dziwi więc fakt, iż Fawag Lite również posiada takie rozwiązanie technologiczne. Wspomniana kasa zapisuje dane na karcie pamięci microSD o pojemności 4 GB. Nośnik cyfrowy zapewnia więc przechowanie dużej ilości informacji i pozwala na wiele lat pracy. Kiedy zaś karta zostanie w całości zapełniona, przedsiębiorca może ją po prostu zastąpić kolejną (i oczywiście zachować dotychczasową).

Obecność elektronicznej kopii paragonów wpływa na to, że w Fawag Lite zastosowano jednorolkowy mechanizm drukujący. W rezultacie, prezentowane tu urządzenie nie tylko sprawnie wystawia wszystkie wymagane dokumenty (z maksymalną prędkością 16 linii tekstu na sekundę), ale także zapewnia prostą wymianę papieru termicznego (rozwiązanie typu „drop in – wrzuć i pracuj”). Ponadto, nazwy produktów i usług, drukowane przez Fawag Lite na paragonach fiskalnych, mogą mieć maksymalnie 40 znaków. Dzięki temu użytkownik zyskuje szansę na jednoznaczne zdefiniowanie swojego asortymentu.

Jak kasa Lite pracuje w systemie?

Jak każda współczesna kasa fiskalna, model Lite może funkcjonować w danej firmie całkowicie samodzielnie. Urządzenie marki Fawag zostało jednak wyposażone w popularny port komunikacyjny USB. Co za tym idzie, kasa może również współpracować z pozostałymi elementami systemu sprzedaży, np. terminalem komputerowym typu POS, laptopem lub czytnikiem kodów kreskowych. Co więcej, do tego modelu da się podłączyć szufladę na pieniądze – za pomocą złącza zasilania. Fawag Lite poradzi więc sobie także podczas pracy w rozwiązaniu systemowym dla firmy.

One Reply to “Nowości na rynku fiskalnym – kasa Fawag Lite”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz odpowiedź *