Jak już wchodzić w erę online, to z taką drukarką fiskalną Posnet!

Drukarka fiskalna online z linii Posnet Thermal

W ostatnich kilku miesiącach możemy zaobserwować prawdziwy wysp premier urządzeń fiskalnych online. Producenci technologii sprzedaży dosłownie prześcigają się w tym, żeby odpowiedzieć na potrzeby przedsiębiorców. I jest to świetna informacja – zarówno dla branży, jak i podatników. Efektem tego wyścigu są bowiem wysokiej klasy urządzenia fiskalne, np. drukarka Posnet Thermal HD Online. Czyli popularny model w wersji technologicznej, która zapewnia transmitowanie danych do Centralnego Repozytorium Kas.

Zasłużona rodzina drukarek Posnet Thermal

Nie każdy musi zdawać sobie sprawę z tego, jakie zasługi w branży technologii sprzedaży ma rodzina drukarek fiskalnych Posnet Thermal. Warto to więc przypomnieć i podkreślić już na wstępie do niniejszego tekstu. Urządzenia z tej linii produktowej od wielu lat spełniają nawet najbardziej wygórowane oczekiwania przedsiębiorców, którzy prowadzą ewidencję sprzedaży dokonywanej na rzecz klientów indywidualnych (osób fizycznych i rolników ryczałtowych). Najpierw dotyczyło to drukarek Posnet Thermal z kopią papierową, później z elektroniczną, a obecnie także modeli typu online (współpracujących z CRK).

2 sposoby przekazywania danych do Repozytorium MF

W drukarce fiskalnej Posnet Thermal HD Online zastosowano standardowy zestaw interfejsów komunikacyjnych. Urządzenie posiada zarówno złącze Ethernet, jak i 2 porty RS-232 oraz wejście typu USB (typu B). Dzięki temu drukarka fiskalna Posnet płynnie współpracuje z pozostałymi elementami systemu sprzedaży – a w szczególności z różnego rodzaju komputerami. Do modelu Thermal HD Online można też z łatwością podłączyć szufladę kasjerską (przez RJ-12, o napięciu 6V/12V/18V/24V).

Nie zapominajmy jednak, że mówimy o drukarce fiskalnej, która musi przekazywać wymagane informacje do Centralnego Repozytorium Kas. Jak konkretnie zostało to rozwiązane w Posnet Thermal HD Online? Współpraca z CRK przebiega przewodowo, a do wyboru są tu 2 rozwiązania. Omawiany model można po prostu podłączyć do firmowej sieci LAN (przy użyciu przewodu komunikacyjnego Ethernet). Oprócz tego, dostępne jest też przyłączenie Posnet Thermal HD Online przez USB bezpośrednio do komputera, z którego następnie da się udostępnić łącze internetowe.

Dodajmy jeszcze, że obydwa sposoby przekazywania danych do CRK są dostępne w standardzie. Ta drukarka fiskalna online marki Posnet nie oferuje też dodatkowych modułów komunikacyjnych (rozszerzeń).

3 wersje konstrukcyjne do wyboru

Możliwość wyboru wersji konstrukcyjnej urządzenia fiskalnego to zawsze dodatkowe udogodnienie dla przedsiębiorcy. Pozwala to na znacznie skuteczniejsze dostosowanie technologii sprzedaży do stanowiska pracy w firmie, np. do boksu kasowego lub lady. Warto więc podkreślić, że Posnet Thermal HD Online występuje w aż 3 wariantach konstrukcyjnych. Dostępne wersje różnią się zaś położeniem wyświetlacza (wspólnego dla kasjera i klienta). Standardowo ekran jest umieszczony na tzw. chorągiewce, czyli na krótkim, obrotowym wysięgniku. Oprócz tego, model Thermal HD Online można zamówić z wyświetlaczem wolnostojącym lub podwieszanym (np. na tyle obudowy terminala komputerowego POS).

Do wydruku paragonów, faktur i dokumentów niefiskalnych

Posnet Thermal HD Online przez większość użytkowników będzie wykorzystywana głównie do wystawiania paragonów fiskalnych. To jednak nie jedyne dokumenty, które można emitować przy zastosowaniu tego urządzenia rejestrującego. Model Thermal HD Online pozwala również na wystawienie faktury VAT dla klienta biznesowego. Ponadto, urządzenie obsługuje tzw. superformatkę, czyli dowolny wydruk niefiskalny, który zostanie wcześniej zdefiniowany przez użytkownika. Może to być np. informacja o aktualnej akcji promocyjnej dla klientów przedsiębiorstwa.

Technologia wydruku obecna w Posnet Thermal HD Online cechuje się też innymi „dobrodziejstwami”. Szybkość pracy wynosi tutaj aż 47 linii na sekundę, zaś mechanizm termiczny urządzenia obsługuje 2 szerokości papieru – 57 lub 80 mm. Ponadto, sama rolka może mieć długość nawet 100 metrów. Jej montaż jest jednak dziecinnie prosty i przebiega na zasadzie „wrzuć i drukuj”. Udogodnieniem dla użytkownika będzie także wbudowany obcinacz papieru. Zapewni on jeszcze szybsze wydawanie dokumentów.

 

Więcej informacji o drukarce fiskalnej Thermal HD Online znajdziecie w sklepie internetowym dystrybutora Posnet.

One Reply to “Jak już wchodzić w erę online, to z taką drukarką fiskalną Posnet!”

  1. Urządzenia fiskalne z rodziny Thermal wg mnie mają dość ugruntowaną pozycję wśród przedsiębiorców (tak, zaliczam się do nich). Myślę więc, że model ten (także z uwagi na cechy online) również będzie cieszył się sporą popularnością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz odpowiedź *