Ultraszybka drukarka firmy Innova – DF-1 FV

Innova nie jest może największą i najbardziej znaną marką w Polsce, ale nie oznacza to wcale, że urządzenia tego producenta nie są warte uwagi. Wręcz przeciwnie! Dobitnie potwierdza to drukarka fiskalna DF-1 FV. Co się kryje pod zagadkową nazwą tego modelu? Całe mnóstwo praktycznych opcji, a równocześnie wysokie parametry użytkowe. Dlatego warto poświęcić tej drukarce nieco więcej czasu i omówić jej najważniejsze cechy.

Błyskawiczny wydruk dokumentów

Innova DF-1 FV została wyposażona w termiczny mechanizm drukujący, który pozwala na wystawianie paragonów fiskalnych oraz faktur VAT. Najważniejsze wydaje się jednak to, że urządzenie emituje wspomniane dokumenty z maksymalną prędkością 72 linii tekstu na sekundę! Trudno obecnie o szybsze rozwiązanie tego typu. Ponadto, mechanizm zastosowany w modelu DF-1 FV obsługuje rolki o długości 90 metrów, zapewnia wybór szerokości papieru termicznego (57 albo 80 mm) oraz umożliwia dziecinnie prostą instalację papieru termicznego.

Elektronicznie, czyli wygodnie, oszczędnie i bezpiecznie!

W drukarce rejestrującej Innova DF-1 FV znalazło się miejsce na rozwiązanie technologiczne, które nie tylko zapewnia wygodę pracy, ale także mniejsze wydatki na materiały eksploatacyjne oraz skuteczne zabezpieczenie danych. Mowa oczywiście o module elektronicznej kopi paragonów. W tym przypadku jest to specjalny moduł na USB. Jeżeli nie chcemy gromadzić wielu papierowych rolek i przechowywać ich w sterylnych warunkach, model DF-1 FV będzie celną odpowiedzią na nasze potrzeby.

Praca w systemie sprzedaży

Przeznaczeniem Innova DF-1 FV, jak każdej drukarki rejestrującej, jest praca w systemie sprzedaży. Pytanie jednak, jak wspomniane urządzenie poradzi sobie z takim wyzwaniem? Można oczekiwać, że naprawdę dobrze. Pozwolą na to przede wszystkim 2 interfejsy komunikacyjne – USB oraz RS-232 – dzięki którym drukarka będzie współpracowała z większością komputerów oraz terminali komputerowych. Ponadto, model DF-1 FV jest zdolny obsłużyć do 185 000 pozycji towarowych, które zostaną uprzednio skonfigurowane w oprogramowaniu sprzedażowo-magazynowym.

Solidna i niewielka konstrukcja

Drukarka fiskalna Innova słynie z tego, że posiada solidnie wykonaną oraz szczelną obudowę. Dzięki temu urządzenie bez problemu znosi trudy, które mogą towarzyszyć sporemu natężeniu ruchu w firmie. Poza tym, model DF-1 FV cechuje się niewielkimi gabarytami – 140 x 145 x 200 mm (wysokość +wyświetlacz, szerokość, głębokość). Nie jest to oczywiście najmniejsza drukarka na polskim rynku technologii sprzedaży, ale i tak można z pełną odpowiedzialnością napisać, że zmieści się na większości stanowisk obsługi klientów.

2 Replies to “Ultraszybka drukarka firmy Innova – DF-1 FV

  1. Często spotykam je w sklepach 😉
    DF-1 nie wyglądało może imponująco. Tylko nie zawsze o wygląd chodzi…… A szybkość na prawdę robi wrażenie 😉

  2. a mnie się wydawało, że to właśnie jeden z rzadszych modeli…a w każdym razie na pewno rzadko pisze się czy mówi o tym urządzeniu. ale zgadzam się, dość niedoceniana drukarka fiskalna 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz odpowiedź *