Wielozadaniowość kasy fiskalnej Novitus Nano E

Na rynku fiskalnym są pewne urządzenia, które uważa się za hity sprzedaży. Kasy te spełniły oczekiwania przedsiębiorców reprezentujących różne branże, dzięki czemu niezmiennie cieszą się dużą popularnością. Jednym z takich rozwiązań jest model Nano E, produkowany przez markę Novitus. Na czym konkretnie polega fenomen tego urządzenia i czy nadal warto w niego zainwestować?

Pierwsza kasa mobilna z kopią elektroniczną

Obecnie wiele kas fiskalnych posiada moduły elektronicznej kopii paragonów. Dotyczy to także urządzeń mobilnych, czyli takich małych, lekkich i poręcznych. Warto jednak przypomnieć, że pierwszą, przenośną kasą rejestrującą, w której zastosowano wspomniane rozwiązanie technologiczne, był właśnie model Nano E.

Pisząc w największym skrócie, moduł elektronicznej kopii paragonów zapewnia automatyczne archiwizowanie danych. Poza tym, za jego sprawą zmniejszają się koszty eksploatacji, zaś użytkownik ma możliwość wykonania dodatkowego backupu danych – na dysku twardym, płycie DVD czy też pendrivie.

Szczelna, alfanumeryczna, programowalna – klawiatura kasy

Prowadzenie sprzedaży przy zastosowaniu Novitus Nano E to czysta przyjemność. Decyduje o tym kilka czynników. Przede wszystkim intuicyjna w obsłudze, alfanumeryczna klawiatura, która została pokryta silikonową nakładką. Na uwagę zasługuje w szczególności to, że znajdują się na niej przyciski funkcyjne. 8 skrótów klawiszowych można wykorzystać do pracy w trybie szybkiej sprzedaży, jak również do bezpośredniego wywoływania niektórych operacji, np. wydruku raportu dobowego.

Kolejnymi elementami, które z pewnością ułatwiają wykonywanie obowiązków, są 2 podświetlane ekrany LCD. Pozwalają one na stałe informowanie klienta i kasjera o przebiegu danej transakcji. Warto podkreślić, że w Novitus Nano E dostępny jest nocny tryb pracy wyświetlacza. Zapewnia on oszczędność energii, a w konsekwencji – dłuższą pracę na zasilaniu akumulatorowym.

Współpraca z innymi urządzeniami

Nie da się ukryć, że Novitus Nano E jest mobilną kasą fiskalną. Równocześnie jednak, po wspomniane urządzenie często sięgają także właściciele stacjonarnych punktów handlowo-usługowych. Przemawia za tym m.in. obecność 2 portów komunikacyjnych – USB oraz RS-232 – jak również możliwość rozbudowania tego modelu o moduł Bluetooth. W praktyce przedstawia się to tak, że Nano E bez problemu współpracuje z komputerem, terminalem płatniczym, skanerem kodów kreskowych, wagą elektroniczną, modemem czy też szufladą kasową.

Gabaryty i design

Naprawdę trudno pominąć tę kwestię przy omawianiu Novitus Nano E. Jest to bowiem nie tylko solidnie wykonana, ale także ładna kasa fiskalna. Ponadto, urządzenie może się pochwalić naprawdę niewielkimi wymiarami oraz małą wagą. I wreszcie – to od podatnika zależy, jaki kolor będzie miał jego egzemplarz Nano E. Do wyboru są 2 warianty: ciemniejszy oraz jaśniejszy.

 

W tym wpisie przedstawiliśmy jedynie najważniejsze cechy kasy fiskalnej Novitus Nano E. Z pewnością jest to model wart uwagi polskich przedsiębiorców. Pomimo tego, że urządzenie miało swoją premierę już jakiś czas temu, nadal zapewnia automatyzację pracy oraz łatwe rejestrowanie obrotu. Novitus Nano E ma oczywiście znacznie więcej do zaoferowania… O pozostałych parametrach i funkcjach tej kasy fiskalnej można poczytać tutaj.

One Reply to “Wielozadaniowość kasy fiskalnej Novitus Nano E”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz odpowiedź *