Co powinna oferować kasa fiskalna do dużego systemu sprzedaży?

Kasa fiskalna do dużego systemu

Kasy fiskalne produkowane w dzisiejszych czasach dzielą się na kilka kategorii. Wyznacznikami różnych grup urządzeń rejestrujących są zarówno parametry oraz funkcje, jak i gabaryty. Oddzielną kategorię z pewnością stanowią modele, które sprawdzają się najlepiej w dużych systemach sprzedaży. Kasy te wyróżniają się często wyjątkowo wydajnymi rozwiązaniami technologicznymi dla handlu czy usług.

Kilkadziesiąt tysięcy pozycji PLU

Kluczową funkcjonalnością każdej kasy, która będzie pracowała w dużym systemie, powinna być możliwość zaprogramowania bardzo wielu pozycji towarowych. Rozwiązanie to zagwarantuje bowiem jednoznaczne zdefiniowanie wszystkich elementów asortymentu. I właśnie tym wyróżniają się kasy fiskalne, które są określane przez swoich producentów jako „systemowe”. Co ciekawe, w wielu urządzeniach z tej kategorii użytkownik może przypisać konkretne produkty i usług do grup towarowych. A to z kolei pozwala nie tylko na wygodne zarządzanie rozbudowaną bazą PLU. Dzięki temu można również dużo łatwej wprowadzać promocje na wybrane elementy oferty firmowej.

Szeroki wybór interfejsów komunikacyjnych

Obsługiwane standardy wymiany danych to kwestia, na którą trzeba zwrócić uwagę przy wyborze każdego urządzenia fiskalnego – nie tylko kasy przeznaczonej do pracy w dużym systemie. Niemniej, wydaje się, że w tym przypadku ma to szczególne znaczenie. Urządzenie tego typu będzie zazwyczaj współpracowało z kilkoma innymi elementami rozwiązania dla firmy, np. z terminalem płatniczym, terminalem komputerowym, czytnikiem kodów kreskowych, wagą elektroniczną czy szufladą na pieniądze. Dlatego też kasa systemowa powinna posiadać różnorodne interfejsy komunikacyjne, m.in. USB oraz Ethernet. Wtedy podatnik zyska więcej możliwości przy aranżowaniu systemu sprzedaży dla firmy.

Funkcje związane z prowadzeniem sprzedaży

W systemowych kasach fiskalnych stosowane są różne technologie, które wpływają korzystnie na automatyzację pracy. Do grona takich rozwiązań z pewnością należą wyjątkowo rozbudowane klawiatury tych urządzeń. Znajduje się bowiem na nich wiele przycisków funkcyjnych, które można zaprogramować, tzn. wykorzystać do szybkiego prowadzenia sprzedaży popularnych elementów asortymentu. Ponadto, kasy systemowe pozwalają na zarządzanie uprawnieniami poszczególnych użytkowników oraz pomagają w prowadzeniu systemu lojalnościowego.

One Reply to “Co powinna oferować kasa fiskalna do dużego systemu sprzedaży?”

  1. Ja co prawda posiadam inną kasę niż ta na grafice, Novitusa, chyba Soleo Lan E się nazywa, ale faktycznie – to wciąż samowystarczalna kasa, a możliwości niebagatelne, idealna do systemu sprzedaży. Mogę z czystym sumieniem polecić 🙂 pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz odpowiedź *