Urządzenia fiskalne z panelami dotykowymi

Kasy fiskalne z panelami dotykowymi

Ostatnio pisaliśmy o Elzab K10, czyli pierwszej kasie fiskalnej, w której pojawił się kolorowy panel dotykowy. Okazuje się jednak, że wspomniane urządzenie nie jest jedynym modelem oferującym korzystanie z takiego ekranu. Nawet w minionym już, 2017 roku mieliśmy do czynienia z premierami kas, które posiadają panele znane ze smartfonów lub tabletów. Czy w związku z tym możemy oczekiwać, że przyszłość branży będzie należała do urządzeń z ekranami dotykowymi?

Jak w smartfonie lub tablecie

Nikogo nie powinno dziwić to, że polska branża fiskalna chętnie sięga po rozwiązania techniczne, które sprawdziły się w innych sektorach IT. A panele dotykowe, stosowane powszechnie w smartfonach, tabletach czy terminalach komputerowych typu POS, z pewnością zaliczają się do takich osiągnięć technologicznych. Wspomniane ekrany oferują po prostu bardzo duży komfort pracy oraz wręcz intuicyjne wykonywanie wielu czynności. Widać to doskonale na przykładzie pierwszej kasy fiskalnej, którą wyposażono w kolorowy panel dotykowy. Elzab K10 to od wielu lat jedno z najpopularniejszych urządzeń rejestrujących na polskim rynku. I wydaje się, że duża w tym zasługa przyjaznego w obsłudze interfejsu użytkownika.

Kolejna kasa Elzab z ekranem dotykowym

Rok 2017 już za nami, więc w ramach małego podsumowania minionych 12 miesięcy warto wspomnieć o tym, że na rynek trafiła wtedy kolejna kasa Elzab z panelem dotykowym. W modelu Sigma zastosowano nawet większy ekran, niż w poprzednich urządzeniach z omawianą tu technologią (K10 i drukarce D10). Nowa kasa polskiego producenta oferuje oczywiście znacznie więcej… Uwagę zwraca na pewno duża baza PLU, w której można skonfigurować maksymalnie 100 000 produktów i usług. Ponadto, jak na kasę systemową przystało, Elzab Sigma posiada wiele portów komunikacyjnych. Dzięki temu wspomniany model płynnie współpracuje z różnymi urządzeniami peryferyjnymi.

Rozwiązania innych producentów

Współcześnie ekrany dotykowe występują już w urządzeniach fiskalnych, które są produkowane przez różnych producentów. Jakiś czas temu furorę na rynku zrobiła przecież kasa Novitus Next. W ogóle z każdym rokiem przybywa modeli, które posiadają ekrany dotykowe. Za przykład niech posłuży wszechstronny kasoterminal iPOS duet lub drukarka fiskalna Emar Tempo Pro. Obydwa modele, podobnie jak przywołana wcześniej Sigma, trafiły na rynek w 2017 roku. Niewykluczone więc, że przyszłość branży fiskalnej będzie należała właśnie do takich technologii sprzedaży.

One Reply to “Urządzenia fiskalne z panelami dotykowymi”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz odpowiedź *